११ वटा विद्यालयहरुमा प्रारम्भिक कक्षा पठन सिप परिक्षण CBEGRA सम्पन्न

केशव वि.क, मुस्ताङ २०७३ चैत २० । नेपाल सरकार शिक्षा मन्त्रालय शिक्षा विभाग गुणस्तर परिक्षण केन्द्र आयोजना तथा जिल्ला शिक्षा कार्यालय मुस्ताङको समन्वय तथा USAID को अर्थिक तथा प्राविधिक सहयोगमा प्रारम्भिक कक्षा पढाई कार्यक्रम (EGRP_ ) अन्तर्गत प्रारम्भिक कक्षा १ देखि ३ कक्षा सम्मका विधार्थीहरुको विचमा कक्षाकोठामा आधारित प्रारम्भिक कक्षा पठन सिप परीक्षण कार्यक्रम मुस्ताङका ११ वटा विद्यालयहरुमा सम्पन्न भएको छ ।
कार्यक्रममा प्रारम्भिक कक्षामा अध्ययन गर्ने विधार्थीहरुको शब्द गठन, बाक्य पठन, पठन बोध, श्रुति लेखन तथा अन्य पढाई सिप सम्बन्धि परिक्षण कार्य सम्पन्न भएको हो । सो परिक्षण कार्य दिब्यदिप माध्यमिक विधालय, जननर्मल आधारभुत विधालय, जनज्योति आधारभुत विधालय, ताक्लुङ आधारभुत विधालय, जनआर्दश माध्यमिक विधालय, योगेन्द्र माध्यमिक विधालय, जनवाल माध्यमिक विधालय, जनकल्याण आधारभुत विधालय, नमुना आधारभुत विधालय, जनहित माध्यमिक विधालय तथा लुप्रा आधारभुत विधालयमा परिक्षण कार्य सम्पन्न भएको छ ।

परिक्षण कार्यमा कक्षा २ का ४० जना छात्रा र ३९ जना छात्र त्यसै गरि कक्षा ३ का ४० जना छात्रा र ३२ जना छात्र गरि १५१ जना छात्र छात्राले परिक्षण कार्यमा सहभागीता जनाएका थिए । परिक्षण कार्यले विधार्थीहरुको सिकाई उपलब्धीको बारेमा आवश्यक पर्ने सुचना तथा तथ्यांकहरु सँकलन गर्नमा सहयोग पु¥याउनुका साथै शैक्षिक गुणस्तर सुधारका निमित्त आवश्यक पर्ने रणनिति निर्माणमा समेत सहयोग पुग्ने मुस्ताङका जिल्ला शिक्षा अधिकारी युवराज बगालेले जानकारी दिए ।

यस्ता शैक्षिक परिक्षणहरुले सिकारुहरुको सिकाई प्रतिको चाहाना र अवस्थाको साथै उनिहरुले गरिरहेको सँर्घषको बारेमा जानकारी प्रदान गर्नुका साथै शिक्षकहरुको शिक्षण कृयाकलापहरुको बारेमा समिक्षा गर्न सहयोगी बन्ने EGRP_ का जिल्ला सँयोजक बुद्धिबल थापा मगरले बताए । कार्यक्रममा सम्बन्धित विधार्थीहरुका अभिभावक तथा विधालय ब्यवस्थापन समितिका सदस्यहरुको उल्लेख्य सहभागीता रहेको थियो ।

फेसबुकमार्फत कमेन्ट गर्नुहोस !

Leave a Reply

Your email address will not be published.