प्रवास : दुबईमा पर्वतका लक्ष्मण पौडेल ‘गिनिज बुक’ मा आफ्नो नाम लेखाउन सफल !

सचिन्द्र श्रेष्ठ, दुबई २०७५ कात्तिक २३ । यूएईको flag day को अबसरमा अल खबानीज (कुरान पार्क)मा ७ दिन सम्म साईकल चलाएर guinness book of world records मा नाम लेखाउन पर्वत कुस्माका लक्ष्मण पौडेलको टीम सफल भएको छ।

आज एक कार्यक्रमका बीच सिरा (SIRA) का कार्यकारी निर्देशक एच. इ .खलीफाले लक्ष्मण पौडेललाई Guinness Book Of World Records को प्रमाण पत्र तथा सम्मान प्रकट गरेका थिए।

दुबईको अर्कान सेक्युरिटी कम्पनीमा ३ बर्ष देखि कार्यरत पौडेलले यूएईको सेक्युरिटी ग्रुप Dubai SIRA (security industry regulatory agency) ले “Emirates the capital of security and prosperity” भन्ने नाराका साथ आयोजन गरेको उक्त कार्यक्रममा दुबई पुलिस, दुबई सेक्युरिटी कम्पनी लगाएत अन्य private तथा public टीमहरूको सहभागिता रहेको थियो, जहाँ सात जना सँगै बसेर चलाउन मिल्ने Union bike को प्रयोग गरिएको थियो भने दुबई लगाएत बिभिन्न देशका ब्यक्ति आ-आफ्नो कम्पनीको टीम मार्फत साइकल चलाएका थिए,नोवेम्वर १ देखी ७ सम्म लगातार साईकल चलाएरर १९७१ किलोमीटरको दूरी १५३:२३:०६ घण्टामा पार गरी SIRA Dubai द्वारा वर्ल्ड रेकर्ड बनाएको थियो ।


नेपाल तथा बिदेशमा बिभिन्न संघ सस्थामा आबद्ध रहेका पौडेलले नेपालको नाम बिदेशमा चिनाउन सफल रहेको र अझै थप प्रगति होस् भन्ने कामना गरेको नेपाली समुदाय यूएईका अध्यक्ष बिदुर राउतले बताए।

यस्ता कार्यक्रमले हौशला तथा प्रोत्साहन भएको र आगामी दिनमा पनि यस्तै कार्यकममा भाग लिएर राष्ट्रको नाम प्रवासमा चमकाउन लागी पर्ने पौडेलले बताए।

फेसबुकमार्फत कमेन्ट गर्नुहोस !

Leave a Reply

Your email address will not be published.