नेपाल दलित संघ मुस्ताङको पाँचौ जिल्ला अधिवेशनबाट अध्यक्षमा नेपाली चयन !

केशव बिक, मुस्ताङ २०७३ फागुन २६ । नेपाल दलित संघ मुस्ताङको अध्यक्षमा हरि नेपाली चयन भएका छन् । बुधवार जोमसोममा सम्पन्न नेपाल दलित संघ जिल्ला कार्य समिति मुस्ताङको पाँचौ जिल्ला अधिवेशनले नेपालीलाई अध्यक्षमा चयन गरेको हो । संघको उपाध्यक्षमा थम बहादुर बिक, ओमकार नेपाली, लक्ष्मी खनाल बिक, सचिवमा विनोद नेपाली, सहसचिवमा चन्द्र बहादुर बिक र कोषाध्यक्षमा प्रदिप परियार नेपाली रहेका छन् ।

त्यसैगरी सदस्यहरुमा सोम बहादुर परियार, मनकुमारी नेपाली, सन्तोष परियार, कर बहादुर बिक, सुरेश परियार, रीता परियार, हरी परियार, बालकृष्ण परियार, सुनकुमारी नेपाली, सवि नेपाली, कल्पना परियार, सुकलाल परियार, सुन्तली परियार, सुशिल परियार, श्याम परियार, सुजन परियार र सोमल परियार रहेका छन् ।

अधिवेशनको उदघाटन गर्दै नेपाली कांग्रेस मुस्ताङका कार्यवाहक सभापति न्हुर्वु गुरुङले दलित समुदायको हकहितको रक्षा गर्ने पार्टी नेपाली काँग्रेस भएकाले दलितको समस्यामा पार्टी गम्भीर रहेको बताए ।

सो अवसरमा बोल्दै नेपाल दलित संघका केन्द्रिय सदस्य त्रिलोकचन्द विश्वास विकले सुरुमा कामको आधारमा जात र कालन्तरमा जातको आधारमा कामको सुत्रपात गरी दलित माथि विभेद थोपरिएकाले विभेदको विरुद्ध एकजुट भई लड्नुपर्ने आजको आवश्यकता भएको भन्दै दलित समुदायले शिक्षा, आर्थिक, सामाजिक सहभागिता राजनैतिक अग्रसरतामा समेत अगाडी बढन सकेमा उल्लेख्य उपलब्धी हाँसिल गर्न सक्ने बताए ।

अधिवेशनको उदघाटन कार्यक्रममा नेपाल दलित मुक्तिमोर्चाका केन्द्रिय सदस्य सुक बहादुर बिक, मुस्ताङ साप्ताहिकका प्रकाशक तिलक बिक, नेपाल महिला संघका अध्यक्ष मोहन कुमारी शेरचन, निजामति कर्मचारी युनियन संघका अध्यक्ष नारायण प्रसाद ढकाल, नेपाली काँग्रेसका सचिव फेन्जोक गुरुङ धारा, नेपाली काँग्रेस मुस्ताङका सदस्य गणेश शेरचन र अधिवेशन प्रतिनिधि पूर्ण गौचन लगायतले शुभकामना मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए ।

उदघाटनसत्र हरी नेपालीको अध्यक्षता, ओमकार नेपालीको स्वागत र विनोद नेपालीको संचालनमा सम्पन्न भएको थियो ।

फेसबुकमार्फत कमेन्ट गर्नुहोस !

Leave a Reply

Your email address will not be published.