प्रवास : युएईमा होलीको रौनक(तस्वीर)

सच्चिन्द्र श्रेष्ठ, युएई २०७४ फागुन १९ । रंगहरुको पर्ब होलीको अबसर पारेर गैरआवासीय नेपाली संघ राष्ट्रिय समन्वय परिषद युएईले विदेशमा रहेता पनि होली पर्बलाइ बिशेष हर्षोउल्लासका साथ युएईमा क्रियाल शी सामाजिक संघ संस्थाहरु बिच एकआपसमा होली मनाउदै आएको छ।

दैत्यराज हिरण्यकश्यपुले आफ्ना पुत्र प्रह्लादलाई मार्ने उद्देश्यले आगोले छुन नसक्ने वरदान पाएकी बहिनी होलिकालाई छोरा सहित आगोमा पस्न लगाउँदा होलिका भष्म भएकी र प्रह्लाद बच्न सफल भएको खुशियालीमा होली मनाउने प्रचलन सुरु भएको हो । आपसी सद्भाव, भातृत्व र आत्मीयता बढाउन सहयोग पुर्याउने पर्वको रुपमा होलीलाई लिइन्छ ।

यस अवसरमा विभिन्न सांगीतिक तथा सांस्कृतिक कार्यक्रम गरेर रमाइलो गरिन्छ । मानिसहरुले पनि एकआपसमा रङ र अबिर लगाएर होली पर्व मनाउँदैछन् । परम्परागत रूपमा विभिन्न रङ खेली होली मनाउने चलन छ । दुबई स्थित अलमंजर पार्कमा उक्त होली मनाइएको थियो।

हेरौँ तस्वीर

फेसबुकमार्फत कमेन्ट गर्नुहोस !

Leave a Reply

Your email address will not be published.