मदानेका ७ जना विद्यार्थी १५ दिन देखि काँप्दै ढल्दै गर्न थाले पछि अग्लुङ्गवासी चकित

प्रेम सुनार, गुल्मी, २०७४ भदौ २७ । गुल्मीको अग्लुङ्ग माध्यामिक विद्यालयमा गत १५ दिन देखि विद्यार्थीहरु सुरुमा रुने चिच्चाउने त्यस पछि झाँक्रीका रुपमा काँप्ने र बेहोस भएर ढल्ने गर्न थाले पछि मदाने गाउँपालिका वडा नम्वर १, अग्लुङ्गका वासीन्दाहरु चकित पर्दै आएका छन् ।‘

एउटा अचम्मै देख्नु परेको छ ’, त्यस विद्यालयका प्रधानध्यापक भविलाल खत्रीले भने, ुयस्तो अहिले सम्म देखेका थिएनौं । विद्यार्थीहरु विहान साढे १० वजे देखि १ वजे सम्म रुने चिच्चाउने , काँप्ने र बेहोस भएर ढल्ने गरेका छन् । त्यस पछि कोही फेरी सामन्य अवस्थामा आउने कोही असमान्य हुँदा अभिभावक बोलाएर पठाउने गरिएको छ । ’

उनका अनुसार एक दिनमा १ जना छात्र र ६ जना सम्म छात्राहरु ढल्ने गरेका छन् । त्यस्तो अवस्थामा तिनै सात जना मात्रै दोहरिने गरेका छन् । अरु विद्यार्थीहरुलाई केहि हुन्न । त्यस विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष लोकबहादुर घर्तीले कारण के हो रु अनुमान नै गर्न नसकिएको बताउँ छन् ।
त्यहाँका पुराना पिढीले भने दैविक शक्ति प्रकट भएको विश्वास ब्यक्त गर्दछन् । त्यहाँका शिक्षक वुद्धिजिवीहरुले भने त्यस्ता कुरामा विश्वास राख्दैनन् । स्वास्थ्यकर्मी समेत रहेका व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष घर्तिले औषधी खुवाएर समेत ठिक नहुने र त्यो क्रम दोहरिने गरेको बताए ।

ती सात जना विद्यार्थीहरु ७ देखि कक्षा ९ सम्मका रहेका छन र उमेर १२ देखि १८ वर्ष सम्मको रहेको छ । बढि मात्रामा किशोरीहरुलाई किन त्यस्तो हुन्छ त रु यो पनि खोजको विषय रहेको प्रधानध्यापक खत्रीको भनाई छ । स्मरण रहोस २०७० साल तिर गुल्मीको नयाँगाउँको एक घरमा अदृश्य शक्तिले लगातार ढुङ्गा वर्साएर गाउँवासीलाई चकित पारेको थियो ।

तस्वीरः त्यस विद्यालय कक्षा ८ की छात्रा सम्झना बिक लगायत काँप्दै गर्दा ढलेर बेहोस १

फेसबुकमार्फत कमेन्ट गर्नुहोस !

Leave a Reply

Your email address will not be published.